МУНІЦИПАЛЬНИЙ ТЕАТР «БЕРЕЗІЛЬ»
Бориспільської міської ради Київської області

Третього грудня 2009 року в  Борисполі сталася визначна подія. В нашому місті за ініціативи і фінансової підтримки міського голови Федорчука А. С. та виконавчого комітету Бориспільської міської ради було відкрито театр.

Ця подія сталася невипадково, адже Бориспіль здавна славився, як  театральне місто.

Історія нашого театру бере початок ще з далеких 20-х років минулого століття:

З ініціативи народного артиста УРСР Леся Курбаса, який завжди мріяв наблизити театральне мистецтво для трудящих мас, у Борисполі тодішнього Переяславського повіту Полтавщини 7 жовтня 1923 року на базі гуртка Бориспільської театральної студії було відкрито п’яту агітаційну майстерню мистецького об’єднання «Березіль» ( МОБ). Керівником її стала колишня артистка «Молодого театру» Віра Дем’янівна Онацька, заступником керівника – Андрій Матвійович Полонський (він трохи пізніше заснував перший у Борисполі ляльковий театр).

Дуже символічно, що саме у нас в Борисполі, починав свій творчий шлях режисер і художній керівник театру на Лівому березі Дніпра Народний артист України Едуард Маркович Митницький, який на той час був художнім керівником драмгуртка Бориспільського районного Будинку культури «Березіль». У 1957 році ним була поставлена вистава «Диктатура» за талановитою п’єсою видатного українського драматурга Івана Микитенка, яку, навіть, показували в театрі імені Лесі Українки.

Не можемо не згадати і про Алісу Тимофіївну Глущенко, яка тривалий час з 1981 по 1994 роки працювала режисером театру «Березіль» районного Будинку культури.

З 1989 року від виплеканої Лесем Курбасом п’ятої майстерні “Березіль», відродив свою генетичність суто молодий, привабливо перспективний театр, згуртований режисером-постановником Галиною Сергіївною Поминальною. Протягом 20 років не маючи ні приміщення, ні матеріальної бази, незважаючи на всі негаразди театр «Березіль», під її керівництвом отримував призові місця на театральних конкурсах і фестивалях про що свідчать грамоти і дипломи.

В 1997 році за виставу Михайла Старицького «Ой не ходи Грицю…» молодіжний театр «Березіль» під керуванням Г. Поминальної вперше отримав звання «Народного аматорського колективу».

У 2001 році на фестивалі молодіжних театральних колективів Київщини «Дебют-2001» аматорський народний театр «Березіль» вдруге підтвердив звання «народного» за виставу Степана Васильченка «На перші гулі»

У 2005 році народний аматорський театр «Березіль» втретє підтвердив своє звання виставою Михайла Старицького «По модньому».

Третього грудня 2009 року було відкрито Муніципальний театр Бориспільської міської ради, прем’єрою вистави за мотивами творів Ліни Костенко і Михайла Старицького «Маруся Чурай» у постановці Заслуженого працівника культури України Наталії Аркадіївни Осипенко та Галини Сергіївни Поминальної уже в своєму приміщенні на вул. (Джержинського) Бежівка, 1.

Цією виставою народний аматорський театр «Березіль» вчетверте підтвердив своє звання «Народного» .

Театр функціонує з 3 грудня 2009 року, а згідно рішення сесії міської ради від 23 грудня 2010 року № 201-3-VI отримав статус Муніципального театру Бориспільської міської ради.

В репертуарі театру є і сучасні твори, і твори класиків. Вистави користуються великою популярністю, як серед дорослих так і серед дітей. І як наслідування справи Андрія Полонського в театрі вже восьмий рік працює дитячий ляльковий театр, який має свого маленького глядача.

Поряд із молодим поколінням на сцені грають і відомі майстри сцени. Візитною карточкою нашого театру сьогодні є вистава «Тев’є- молочник» за мотивами творів Шолом-Алейхема, де поряд з молодим поколінням грають відомі майстри сцени такі як Народний артист України Петро Панчук.

27 березня 2017 року на Міжнародний День театру з успіхом пройшла вистава «Мій тато став зіркою», присвячена Героям Небесної Сотні, за мотивами одноіменного твору відомої української письменниці, нашої землячки Галини Кирпи. Режисер-постановник – Ганна Самініна.

Враховуючи творчі досягнення, плідну працю та історичний шлях театру рішенням сесії міської ради від 27 квітня 2017 року № 1786-25- VII Муніципальному театру присвоєно ім’я «БЕРЕЗІЛЬ»

УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛЯХ ТА КОНКУРСАХ

 

Муніципальний театр Бориспільської міської ради активно бере участь у фестивалях і конкурсах:

 

У міжнародному фестивалі-конкурсі естрадно-циркового мистецтва «Понтійська арена», що проходив влітку 2012 року у Севастополі Муніципальний театр Бориспільської міської ради одержав диплом Лауреата в номінації «Театральне мистецтво»,  І місце в номінації «Професійний театр» та І місце за «кращу роль жіночого плану» в номінації «Розмовний жанр» отримала актриса нашого театру Лідія Фєдотова.

 

У І Відкритому фестивалі авторських і аматорських театрів «Світ ляльок», що проходив у вересні 2012 року у Житомирі Муніципальний театр Бориспільської міської ради отримав диплом за «кращу виставу». Театр представляв дитячу лялькову виставу «Стійкий олов’яний солдатик» за твором Г.- Х.Андерсена.

 

Вперше в Борисполі у листопаді 2012 року на базі Муніципального театру пройшов ІІ відкритий театральний фестиваль на Київщині «Yellowfest». На три дні Бориспіль занурився в справжній театральний бум. На сцені Муніципального театру Бориспільської міської ради пройшло 9 фестивальних вистав  колективів з України та Білорусії. Наш театр, як господар фестивалю, показав поза конкурсну виставу «Дорогая Памела» за твором Джона Патріка.

 

У вересні 2013 року наш театр був запрошений в якості гостей на Міжнародний  фестиваль  аматорських театрів «Мандрівний вішак» у місті Луцьк, де ми разом з (на той час ) Заслуженим артистом України Петром Панчуком у головній ролі, показали молодим аматорським театрам справжній майстер-клас виставою «Батько» А.Стріндберга

 

У травні 2017 року на Першому Фестивалі українського аматорського театру «День театру» Муніципальний театр отримав диплом за висвітлення теми патріотизму, національного та громадянського усвідомлення у виставі «Мій тато став зіркою» за мотивами твору Г.Кирпи. Режисер – Ганна Самініна

 

У вересні 2017 року Муніципальний театр «БЕРЕЗІЛЬ» Бориспільської міської ради Київської області отримав диплом на ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мандруючі зірки» імені класика української єврейської літератури Шолом- Алейхема за виставу «Тев’є-молочник». Режисер-постановник – Народний артист України Петро Панчук, режисер – Ганна Самініна.

 

З  2011 року у театрі започаткувалася традиція проводити щорічний міський конкурс читців ім.Т.Г.Шевченка у якому беруть участь діти, талановита учнівська молодь Борисполя та місцеві жителі різних вікових категорій. Переможці міського конкурсу рекомендуються  до участі у обласному та Всеукраїнському  конкурсах читців ім.Т.Шевченка, де кожного року маленькі Бориспільці отримують призові місця.

 

З 2010 року при Муніципальному театрі діє Дитяча театральна студія «Бориспільські діамантики», якою керує художній керівник театру Галина Сергіївна Поминальна та дитяча хореографічна студія для дошкільнят. Керівник – балетмейстер театру Наталія Михайлівна Смирнова.

ГРАМОТИ ТА НАГОРОДИ

          І ось на підставі всіх досягнень за чотири роки роботи Муніципального театру Бориспільської міської ради ми отримали перемогу у конкурсі якості продукції, товарів, робіт, послуг місцевого виробництва «Бориспільська марка» у номінації «Послуги та роботи». Вітаємо всіх, хто причетний до роботи в театрі з цією високою нагородою,  обіцяємо і надалі сумлінно працювати для досягнення високих творчих здобутків, розвивати культурну та духовну спадщину міста на ниві театрального мистецтва.


За свою майстерність колектив театру неодноразово нагороджувався
різними нагородами та подяками: