МУНІЦИПАЛЬНИЙ ТЕАТР «БЕРЕЗІЛЬ»
Бориспільської міської ради Київської області
 

 

Фарс

Прем’єра вистави відбулася 26 червня 2016 року

У місті Брабант Масляна та свято з приводу призначенння нового Володаря. На сцені галявина та шибениця - на честь свята вона пофарбована в рожевий колір, а мотузка зроблена з золота. Сьогодні збираються повішати місцевого злочинця Уленшпігеля.

На шибениці сидить Сорока, вона голодна та чекає на свою жертву. Під шибеницею коріння чарівної рослини Мандрагори. Всі чекають страти і сподіваються, що крапля крові або поту з повішеного дасть можливість корінцям прорости. Шибеницю охороняє Вартовий-П'яниця.

До шибениці прилітає відьма Мангабена - вона чекає повішеного, в надії вирвати пророслий чарівний корінь Мандрагори і омолодиться. Вона підкуповує стражника, щоб той сповістив її, коли страта відбудеться.

До місця страти, переодягнувшись селянами, приходять Три Долі, щоб забрати душу того, хто сьогодні розлучиться з життям. Вартовий проганяє їх із Лугу-Правосуддя, і Долі відправляються в село до селян трохи розважитися.

На галявину заздалегідь приходять Кат, Хірург, Священик, Адвокат, пізніше до них приєднуються Прокурор і Суддя. Всі чекають засудженого – Кат приводить його трохи сп’янілого від «вина милосердя», якого дають всім засудженим до смертної кари.

Всі хочуть провести страту якомога швидше, щоб піти на свято в селище. Від страху засуджений вмирає. В його одежі Сорока знаходить лист, в якому говориться, що ця людина не є злочинець Уленшпігель, а всього лиш п'яниця- Лис-Двоєлиз, якого замість себе підставив справжній розбійник.

Всі вирішують, що в події ніхто не винен і відправляються на свято. В цей час знову прилітає відьма -Мангабена і виявляє, що страта не відбулася, в помсту забирає собі за чоловіка вартового, в якого закохалася з першого погляду. Повертаються Долі та всі святкують весілля.

Але Сорока на шибениці впевнена, що всі, хто зараз так радіє обов'язково стане її жертвою – жертвою Пліток.

Сорока в міфології - Плітки.

Долі в міфології - три Баби: перша плете життя, друга - відміряє, третя - відрізає.

Сім смертних гріхів : Суддя - Гординя, Адвокат - Заздрість, Прокурор - Жадібність, Хірург-Гнів, Священик - Хтивість, Кат- Обжерливість, Вартовий - Лінь.

 

У ролях:

Василь Ключніков

Юлія Литвиненко

Ірина Головко

Катерина Маслак

Інна Бульботко

Максим Філь

Ігор Мощик

Карина Чернявська

Дарина Домецька

Світлана Мельник

 

Звук – Марина Веремійчук

Режисер-постановник – Анна Самініна