МУНІЦИПАЛЬНИЙ ТЕАТР «БЕРЕЗІЛЬ»
Бориспільської міської ради Київської області

У Бориспільському муніципальному театрі нещодавно відбулася чергова прем’єра. Трилер сучасного німецького драматурга Шиммельпфенінга «Жінка з минулих років» не для тих театралів, хто звик лише до легких розважальних видовищ чи любить суто детективну тематику, замішану на побутовому криміналі. Цю виставу адресовано тим, хто звик не бездумно «ковтати», можливо й, гарно закручені сюжети, а думати, у чомусь знаходячи паралелі з власним життям. Режисер Анна Самініна каже про це так: «Мене вже давно цікавила тема зради, її наслідків. Адже все те погане, що зроблено в нашому житті, нікуди не дівається, воно збирається в згусток, може повернутися і засмоктати тебе, скільки б часу не минуло. Ця вистава не дає однозначної відповіді на всі запитання, а спонукає до розумової праці, вона складається з багатьох пазлів, які активний, думаючий глядач складає разом з її героями».

Вистава «Жінка з минулих років» — улюблена в багатьох європейських театрах. Режисер розповіла, що бачила її тричі і щоразу в іншій інтерпретації. Як приклад, Анна Євгенівна навела розмаїтість трактовок акторками образу Ромі, тієї самої жінки з минулих років. У різних театрах Ромі поставала літньою жінкою, дванадцятирічною дівчинкою, роковою чорноволосою красунею. «Навіть у наших виставах роль Ромі виконують дві актриси — Аліна Савченко і Юлія Литвиненко, які абсолютно не схожі одна на одну», — зауважує режисер.

Роботою молодих акторів-студентів, для яких викладає акторську майстерність, А. Самініна задоволена. Репетирували окремими епізодами, через об’єктивні обставини роботу іноді доводилося відкладати. Ця важка для виконання п’єса молодим акторам далася непросто. Тим більшою для них виявилася нагорода – вдячний бориспільський глядач. «Вистава завершилася, і… тиша в залі. Ангел пролетів. А згодом зал вибухає оплесками!» — режисер не приховує свого задоволення реакцією бориспільських театралів.

Не менш емоційно висловлює своє враження від гри молодих акторів Бориспільського муніципального театру його художній керівник, актриса і режисер з великим стажем і досвідом роботи Галина Поминальна: «Ми побачили в їхній грі справжній потенціал одержимості. Чи не найбільше мене вразила Інна Бульботко, яка виконувала роль дівчини Тіни, своєрідного віддзеркалення зрадженої Ромі, жінки з минулих років. Так енергетично тримати цю виставу не кожна й більш досвідчена актриса зуміє!»

На сцені Муніципального театру Інна Бульботко поки що зіграла ролі у двох виставах «Валентинів день» і «Жінці з минулих років», та вже встигла стати улюбленицею публіки. Уже після вистави дівчина поділилася, що роль Тіни психологічно важча і складніша, ніж також непроста роль Каті у «Валентиновому дні». До речі, в цій і в інших виставах молодим акторам доводиться грати ролі людей набагато старших за себе. Як це вдається, певно, за всіх розповів В’ячеслав Скорик, який вдало виконав у прем’єрній виставі складну роль батька. «Постійно спостерігаю за старшими людьми, у першу чергу, за власним татусем», — поділився він таємницею входження у роль.

Своєрідну магію гри після завершення вистави відзначила досвідчена театралка зі Львова, гостя нашого міста, яка вже побувала в багатьох столичних театрах. Тож найвища оцінка, яку вона дала виставі «Жінка з минулих років» у стінах Бориспільського муніципального, потішила його керівників і режисера.

«За гарну режисуру вдячні відомому у столичних театральних колах режисеру Анні Самініній, а молодим акторам, з якими вона працює, — за високий рівень гри і найповнішу віддачу на сцені, — сказала директор театру Світлана Бевз. — Бориспільські театрали вже помітили Нікіту Шевцова (Андре), Катерину Маслак (мати), цікавих акторів, які були задіяні в попередніх прем’єрних виставах, Марину Веремійчук, Ігоря Мощика, Влада Чухіля, Аліну Орліогло, Кирила Жульова. Хтозна, можливо, в зовсім недалекому майбутньому Бориспільський муніципальний пишатиметься, що на його сцені вперше зіграли свої ролі саме ці актори». А художній керівник Г. Поминальна додала: «А я вже тепер пишаюся нашою молоддю. Впевнена: у нас все буде добре, якщо Україна має такі таланти».

Наталія Можайкіна,
«ТС» від 06 травня 2016 року,
фото Тетяни Підгурської